Wisełka Piłkarskie Maluchy - strona nieoficjalna

22.11.2014 Liga Przedszkolaka (II kolejka)
Ładowanie...

CZEGO MAŁY SPORTOWIEC OCZEKUJE OD RODZICÓW ?

• autor: tomek.w.74, 2015-11-27 12:39

Obok boisk, sprzętu oraz trenerów, nieodłącznym elementem piłkarskiego szkolenia dzieci i młodzieży są rodzice młodych sportowców. W jaki sposób można starać się edukować opiekunów naszych podopiecznych? Każdy z rodziców musi zrozumieć swoją kluczową rolę w prawidłowym procesie nauczania oraz rozwijania pasji u swojego dziecka. To oni powinni zachęcać, inspirować oraz wspierać swoje pociechy w aktywności ruchowej i uczestnictwie w zajęciach sportowych. Tak jak zawodnicy dążą do osiągnięcia swojego mistrzostwa sportowego, tak każdy z rodziców powinien być zmotywowany do bycia partnerem i pomocnikiem swojego dziecka na długiej, wyboistej drodze do sportowego rozwoju. CHCIAŁBYM PRZEDSTAWIĆ LIST "MAŁYCH ZAWODNIKÓW" JEDNEJ Z POLSKICH ACADEMY DO RODZICÓW :)

Szanowni Rodzice,

bardzo Wam dziękujemy za przybycie na nasz kolejny mecz/turniej. Cieszymy się, że jesteście obecni i wspieracie nas w realizacji naszych marzeń. Chcielibyśmy, abyście pamiętali o kilku ważnych zasadach, dzięki którym pomożecie nam w grze.

Gramy w piłkę nożną, bo to świetna zabawa. Chcemy się uczyć i doskonalić swoje umiejętności. Możecie nam pomóc poprzez zachęcanie nas do tego.

Jesteście osobami reprezentującymi naszą rodzinę. Prosimy Was, nie zawstydzajcie nas przed innymi zawodnikami i rodzicami, komentując negatywnie naszą grę, krzycząc lub przeklinając.
Chwalcie nas za próbę rozwijania swoich pasji, umiejętności, za sportową dyscyplinę i nasz wysiłek. To są rzeczy, dzięki którym możemy stać się prawdziwymi zwycięzcami.

Nie krytykujcie naszych błędów i nie komentujcie naszej gry zza linii bocznej. Przez to możemy tylko nabrać obaw do podejmowania kolejnych prób czy własnych decyzji. Dzięki błędom, które popełniamy, uczymy się być lepszymi i pewniejszymi graczami.

Prosimy, nie stójcie zbyt blisko boiska, gdyż to tylko rozprasza i dekoncentruje nas podczas gry.
Prosimy, szanujcie sędziego i nie podważajcie jego decyzji. Wiemy, że nie zawsze ma rację, ale my sami musimy nauczyć się sobie radzić w takich sytuacjach.

Prosimy, nie podpowiadajcie nam zza linii bocznej, co mamy robić i jak grać. Od tego jest nasz trener i on wie, kiedy i w jaki sposób może nam pomóc.

Nie krzyczycie i nie komentujecie pracy naszych nauczycieli w szkole, więc prosimy abyście nie robili tego z naszymi trenerami. Oni są dla nas przykładami i autorytetami do naśladowania.
Nie komentujcie zachowania kibiców innych drużyn. Ignorujcie je!

Mecze piłkarskie są ważną częścią rozwoju naszych umiejętności piłkarskich. Wszyscy chcemy wygrywać, ale zrozumcie to, że piłkę nożną traktujemy w kategorii zabawy.
Wyniki nie są najważniejsze. Wolimy, żebyście pytali nas o to, jak się nam grało i czy jesteśmy zadowoleni niż o końcowy rezultat meczu czy miejsce, które zajęliśmy w turnieju.

ZAWODNICY :)

Autor: Treść:pozostało znaków:

pon.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.